Fogpótlások
Fogfelépítés csapos műcsonkkal
Különböző eljárásokat alkalmazok a fogak felépítésében, általában a képeken bemutatott öntött csapok készítését végzem ilyenkor minden esetben kerámia koronával leplezem a fogat.
Gyakran előregyártott titán csavart helyezek a fogakba, es a korszerű fogászati elveknek megfelelően akár fémmentes üvegszállrostal erősőített csapok behelyezését is gyakran választom.
Ezekben az esetekben akkar azonnal felépítem a fogat az előregyártott sablon és fotópolimerizációs tömőanyag segítségével.
Korona, híd készítése
Foghiányok, letörött fogak pótlásának a mai napig leggyakoribb módszere koronák hídak készítése. Jellemzően fémkerámia rögzített pótlásokat készítek kizárólag nikkelmentes fémötvözettel dolgozom a fémalergiák elkerülése végett. Fémalergiás betegeknek az allergia fajtájától fűggően vagy platina aranyötvözetet használok vagy ha lehetséges fémmentes szintetikus porcelánt.
Fémmentes kerámia pótlások
A korszerű fogászati elveknek megfelelően törekszem rá hogy fémmentes pótlásokat készítsek. A szintetikus porcelán rendkívül jó tőrési mutatói miatt ezen eljárással készült koronák készítését tartom a legjobb megoldásnak.
Teleszkópos elhorgonyzású pótlások
Sajnos nem minden esetben van meg a szükséges fogszám a rögzített fogpótlás készítéséhez. Ilyenkor gyakran teleszkópos elhorgonyzású fogpótlást alkalmazok. Ezekben az esetekben egy elsődleges illetve egy másodlagos nemesfém tartalmú koronát készítetek a laborban, és a két korona közötti súrlódási erő (frikciós erő) precíz beállításával érem el, hogy egy nagyon stabil jól használható munkát kapjon a beteg.
Kombinált munkák precíziós elhorgonyzással
Sajnos nem minden esetben van meg a szükséges fogszám a rögzített fogpótlás készítéséhez. Ilyenkor gyakran kombinalt munkát készítek. Ebben az esetben a fogpótlásnak van egy beragasztott hídrésze és egy kivehető fogsorrésze. A két rész úgynevezett finommechanikai rögzítő elemekkel kapcsolodik egymáshoz es biztosítja hogy a kivehető rész mind esztétikailag mind stabilitásban tökéletes legyen.
Részleges, illetve teljes fogsor
Teljes fogsor keszítése fogatlan állcsontra történik. Ilyen esetben a stabilitás természtesen nem lesz olyan erős mintha a foghoz rögzítenenk. A stabilitást úgy érem el hogy nagyon pontosan megkeresem az elmozduló illetve az el nem mozduló nyálkahártya képletek határát, itt lezárva a fogsort megbízható fogpótlást tudok készíteni.
A komfortérzés fokozása érdekében a felső fogsorokba lehetséges titán szájpadlást készíteni, amelyik nagyon könnyű fém es ráadásul a hőt is jobban vezeti mint a hagyományos műanyag. Részleges fogsor készítésekor valamilyen okból úgy döntünk hogy a saját fogakat nem bántjuk, ilyenkor a lehetőségekhez legjobban lecsökkentet felületű fémvázas pótlást készítek.
Éjszakai harapásemelő készítése
Gyakori probléma az állkapocsizületi porc kopásából eredő fájdalom. Ennek oka ép fogsor esetén az éjszakai fogcsikorgatás. A mai túlhajszolt világunkban valamennyien stresszesen élünk emiatt a rágóizmok éjszaka görcsösen összehúzódnak ami fogcsikorgatásban nyilvánul meg. Sajnos nemcsak a fogzománc kopik fokozottan, hanem az izületi porc felszíne is, ez oka lehet egy bizonytalan eredetű fejfájásnak.
Éjszakai harapásemelő sínnel kimozdítom az alsó illetve a felső állkapcsot ebből a görcsös kényszer pozicióbol, ekkor lehetősége van az állkapocsi izületi porcfelszínnek a újraépülésre, így természetesen a fájdalom is csökken.